Osnovna škola Ivana Kukuljevića Belišće

Priloženi dokumenti:

"VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 2"

VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 3

GRAD BELIŠĆE

« Ožujak 2024 »

Božićna čestitka iz PŠ Veliškovci
Autor: Tomislav Milić, 23. 12. 2020.

U susret nadolazećem zimskom odmoru, potrudili smo se unijeti dobro raspoloženje u sve prostorije škole.

Umjesto tradicionalnih „književnih večeri“, odlučili smo imati „književna jutra“ u školi.

Na prethodnom „književnom jutru“ smo predstavili priče koje smo napisali i ilustrirali, te smo naučili koliko je dug put od autora do knjige na polici, odnosno put od knjige do njezina čitatelja. Školska knjižničarka je za učenike prigodno napisala „Zelenkapicu: pravu priču o Crvenkapici“, koju možete pročitati ovdje.

Na drugom „književnom jutru“ smo se prisjetili radosti koja nastaje iz pisanja i čitanja pisama.

Nekim učenicima je to bilo prvo prvo pismo koje su napisali, a usput su naučili izrađivati kuverte, kao i razliku između pisma, čestitke i razglednice.

Pozivnica za sudjelovanje u pisanju božićnih pisama:

Izrađivali smo božićne ukrase od papira…

Iako se većina nas veseli kada dobijemo nove stvari i kada ih imamo više, upravo smo u božićnim pismima mogli saznati i da nisu igračke ono što nas veseli - koliko igra s roditeljima.

Sretan Božić i Nova 2021. godina!