Projekt Bioraznolikost
Autor: Tomislav Mili, 23. 6. 2021.

DS Smith Hrvatska objavila je natje鑑j u kojem je bilo mogu鎒 osvojiti do 8.000 kuna za pokretanje vlastitog projekta bioraznolikosti. Projekt se provodi u svim europskim zemljama gdje DS Smith posluje i djeluje. Zaposlenici su imali mogu鎛ost prijaviti lokalne organizacije (škole, udruge, vrti鎒 i sl.)  i njihove ideje kako poboljšati bioraznolikost okoliša.

Na taj na鑙n je ovog prolje鎍 ostvarena je suradnja škole i lokalne zajednice, to鑞ije  na inicijativu g餰 G. Jan鑙ki iz tvrtke DS Smith u suradnji s nastavnicama M. Kapular i L. Tivanovac prijavljen je i odobren projekt Bioraznolikost koji je pomogao ure餰nju dijela školskog dvorišta kupnjom i sadnjom ve鎒g broja stabala i zeljastih trajnica te postavljanjem hotela za kukce, ku鎖ce za ptice i vjeverice.

Neke od posa餰nih biljaka su japanska trešnja, crvenolisna bukva, grmovi Spirea, Viburnum i Forsythia, dvadesetak grmova lavande, hortenzije te na jesen sti緐 hrast i smreka. Projekt su pomogli ostvariti u鑕nici šestih razreda koji su vrijedno sa svojim razrednicama pomogli zasaditi sve naru鑕ne biljke. I dvorišna fontana osvanula je u novom ruhu. Nastavnice i u鑕nici zahvalni su svima koji su pomogli ostvariti ovaj hvale vrijedan projekt.

Planet Zemlju dijelimo s ostalim 緄vim svijetom- to je najfantasti鑞iji sustav za odr綼vanje 緄vota. Bioraznolikost i stabilnost planeta su dvije pojave me饀sobno povezane. Kako bismo naš planet ponovno u鑙nili stabilnim moramo mu vratiti bioraznolikost, baš ono što smo uništili. To je jedini izlaz iz krize koju smo sami stvorili. (D. Attenborough).

Ovim projektom 鑙nimo baš to, 鑥vamo i pove鎍vamo bioraznolikost!

Foto galerija: http://os-ikukuljevica-belisce.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=12