Me饀緐panijska smotra Biosigurnost i bioza箃ita 2024.
Autor: Dajana Vinkovi, 11. 3. 2024.

Naši su se u鑕nici ove godine plasirali na me饀緐panijsku smotru Biosigurnosti i biozaštita, koja se  provodi u tri regije (Regija Jug, Regija Istok i Sredšnja Hrvatska) i tri kategorije. Prvu kategoriju 鑙ne u鑕nici petih i šestih razreda, drugu kategoriju 鑙ne u鑕nici sedmih i osmih razreda, a tre鎢 u鑕nici srednjih škola. Od 36 prijavljenih timova osnovnih škola naša je škola  bila me饀 16 pozvanih iz regije Istok (Osje鑛o-baranjska, Vukovarsko-srijemska, Brodsko-posavska, Viroviti鑛o-podravska, Bjelovarsko-bilogorska, Po緀ško-slavonska 緐panija).

Me饀緐panijska smotra odr綼la se ove godine 28. 2. 2024. u OŠ „Dobriša Cesari“ Po緀ga, a sudjelovale su u鑕nice 7. c razreda, Eva Vinkovi i Marta Horvat,  koje poha餫ju izvannastavnu aktivnost Biosigurnost i biozaštita pod mentorstvom profesorice Lidije Tivanovac.

U鑕nici su imali zadatak napraviti istra緄va鑛i rad na jednu od zadanih tema po odre餰nim pravilima objavljenim na stranicama AZOO-a, napraviti poster po uzoru na znanstveni, a u skladu sa svojim godinama, veli鑙ne 70 cm x 100 cm i izlo緄ti ga Povjerenstvu u vremenu od 5 do 7 minuta. Odabrali su temu Utjecaj Sunca na pre緄vljavanja bakterija.

Vrlo su uspješno predstavili svoj rad i školu!

Na po鑕tku sve鑑nosti prigodnim rije鑙ma okupljene je pozdravila Lidija Pecko, ravnateljica Osnovne škole „Dobriša Cesari“, dok se u ime Grada Po緀ge obratila pro鑕lnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Maja Petrovi. U鑕nike i mentore pozdravili su i ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Po緀ško-slavonske 緐panije Mato Matijevi., koordinatorica projekta za osnovne škole Andreja Dori, dok su se video pozivom javile Alemka Markoti, ravnateljica Klinike za infektivne bolesti dr. Fran Mihaljevi iz Zagreba te dr. Ljiljana 甿ak, znanstvena voditeljica projekta.

Nakon izlaganja istra緄va鑛ih radova, ru鑛a i obilaska Po緀ške ku鎒 i Gradske knji緉ice Po緀ga proglašeni su pobjednici osnovnih škola. Kako je sve izgledalo mo緀te vidjeti na prilo緀nim fotografijama…

Lidija Tivanovac

OS_I._Kukuljevica_,_Belisce.pdf (691.67 KB)