« O緐jak 2024 »

"Novac moje krvi" - Ljudski 緄vot nema cijenu
Autor: Dajana Vinkovi, 8. 2. 2017.

"Novac moje krvi“, naziv je predstave Gradskog kazališta Beli Manastir koja se u utorak, 7.velja鑕 2017. u sklopu obilje綼vanja Dana sigurnijeg interneta, odr綼la u Centru za kulturu Sigmund Romberg. Predstava je namijenjena u鑕nicima osmih razreda u sklopu preventivnog programa PU Osje鑛o - baranjske 緐panije "Zajedno više mo緀mo".

Predstava 鎒 biti prikazana diljem cijele Hrvatske, te potom i izvan granica domovine, kao dio preventivnog projekta o trgovini ljudima. Cilj projekta je, na prvom mjestu, podizanje razine svijesti javnosti  o prevenciji trgovanja ljudima, kao i poticanje društva na odgovornu reakciju koja bi, dugoro鑞o, vodila  smanjenju i sprje鑑vanju trgovanja ljudima. Rije je o globalnom fenomenu koji mo緀 pogoditi (i poga餫) sve zemlje, a posebice nerazvijene i zemlje u razvoju, zemlje zahva鎒ne  ratom, kao  i postkonfliktne zemlje, koje se, u ovoj vrsti kriminaliteta, pojavljuju kao zemlje porijekla i tranzita 緍tava, kao i ekonomski razvijenije zemlje koje su, uglavnom, zemlje destinacije.

Trgovanje ljudima trenutno predstavlja najbr緀 rastu鎢 i najprofitabilniju ilegalnu industriju, odmah iza trgovine drogom i oru緅em,  te je jedan od najgorih zlo鑙na suvremenog doba, jer, trgovanje ljudskim bi鎖ma predstavlja neprocjenjivu povredu ljudskih prava.