Odr綼na prva edukativno - interaktivna radionica u okviru projekta U鑙mo zajedno 3
Autor: Dajana Vinkovi, 13. 2. 2017.

Dana 4. velja鑕 2017. godine u Glazbenoj školi u Beliš鎢, odr綼na je prva edukativno – interaktivna radionica u sklopu projekta ''U鑙mo zajedno 3'', sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa U鑙nkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. u okviru poziva „Osiguravanje pomo鎛ika u nastavi i stru鑞ih komunikacijskih posrednika u鑕nicima s teško鎍ma u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza II.“ i prora鑥na Osje鑛o – baranjske 緐panije.

Navedenoj radionici prisustvovali su nastavnici, pomo鎛ici u nastavi, roditelji te u鑕nici koji su uklju鑕ni u projekt ''U鑙mo zajedno 3'' iz sljede鎖h škola:

OŠ MATIJE PETRA KATAN菼艫 VALPOVO,
OŠ IVANA KUKULJEVI艫 BELIŠ艵,
OŠ ''AUGUST  HARAMBAŠI'' DONJI MIHOLJAC,
OŠ HRVATSKI SOKOL PODGAJCI PODRAVSKI,
OŠ ''MATIJA GUBEC'' MAGADENOVAC,
OŠ ANTE STAR菶VI艫 VILJEVO.

Cilj je ove edukativno interaktivne radionice u鑕nike, ali i zajednicu u kojoj oni svakodnevno 緄ve, nau鑙ti timskom radu, toleranciji i nenasilnoj komunikaciji, a sve to radi se na zabavan na鑙n, kroz umjetnost glazbe i plesa. Tako餰r, cilj ove radionice svakako je i inkluzija u鑕nika. Nastavno na navedeno, drugi dio radionice obuhva鎍o je i predavanje vezano uz prilagodbu nastavnog materijala.

Na kraju je va緉o istaknuti da je ovo tek prva od pet planiranih radionica koje 鎒 se do mjeseca lipnja 2017. godine odr綼ti na podru鑚u Osje鑛o – baranjske 緐panije te 鎒 na taj na鑙n one biti dostupne svim sudionicima projekta ''U鑙mo zajedno 3''. Osim svojevrsne glazbene terapije na ovaj je na鑙n u鑕nicima, ali i svim sudionicima projekta omogu鎒no dru緀nje na zabavan na鑙n, ali i vrlo bitna razmjena iskustava.