Igramo igricu "Krovove na sunce"
Autor: Dajana Vinkovi, 7. 4. 2017.

Greenpeace u Hrvatskoj pozvao je osnovne škole da se prijave na natjecanje „Krovove na sunce“ u kojem u鑕nici igraju ra鑥nalnu igricu kojoj je cilj ozna鑙ti što više krovova diljem zemlje 鑙me se ra鑥na njihov solarni energetski potencijal.

Škola koja ozna鑙 najviše krovova kao nagradu osvaja solarni kiosk- mobilni fotonaponski sustav snage oko 500 vata s be緄鑞im internetom, hladnjakom, radio ure餫jem i zvu鑞icima.

Prijavili smo našu školu, osnovali grupu, pozvali u鑕nike i zapo鑕li igricu. U ozna鑑vanju krovova, koje je zapo鑕lo u o緐jku i traje do 14. travnja sudjeluje 30 u鑕nika naše škole.

Ovim natjecanjem promi鑥 se obnovljivi izvori energije, a Hrvatska obiluje 鑙stim prirodnim resursima, pogotovo energijom sunca. Kao jedna od najsun鑑nijih europskih dr綼va mo緀 u potpunosti prije鎖 na vlastite obnovljive izvore do sredine stolje鎍. Unato tome nalazimo se na za鑕lju EU po korištenju solarne energije. Osim što 鑥va okoliš i klimu, masovnije korištenje obnovljive energije pove鎍va energetsku neovisnost zemlje i otvara brojna radna mjesta.