« O緐jak 2024 »

Europe just in time
Autor: Dajana Vinkovi, 10. 4. 2017.

U鑕nici naše škole boravili su u od 24. do 28. o緐jka u Italiji. Uz Grad Beliš鎒, sudjelovali su u projektu „Europe just in time“  na temu „Solidarnost u vrijeme krize“. Na susretu su sudjelovali i predstavnici sedam europskih gradova partnera: Cerrione,Sandigliano,Ponderano i Borriana (Italija), Villerest (Francuska), Tahanovce (Slova鑛a), Dorohoi (Rumunjska).

Beliš鎍nsku delegaciju 鑙nili su zamjenica gradona鑕lnika Ljerka Vu鑛ovi te Antonija Andrašek Bari, u鑙teljice Vanesa šeri, Anna Maria Popovi, Karmen Soldo te u鑕nici Jan Kamenko, Leonora Majstorovi, Ana Funtak, Edi Pavlovi, Laura Kupanovac i Julianna Popovi.

Organizirane su brojne aktivnosti. U鑙teljice Popovi i Soldo te u鑕nici Edi, Laura i Ana predstavili su projekte solidarnosti naše škole.  Vidjeli su brojne primjere dobre prakse iz ostalih gradova. Dru緄li su se s u鑕nicima iz škola doma鎖na. Predstavili su nas u鑕nici Jan, Leonora i Julianna, a uz vjerou鑙teljicu Vanesu Šeri predstavili su radove u鑕nika naše škole i dje鑚eg vrti鎍 na temu solidarnosti u okviru natje鑑ja „Europe just in time“. Sudjelovali su na radionicama i kvizu o Europskoj uniji. Središnji dio susreta bio je potpisivanje povelje o zbli綼vanju i suradnji gradova koju je u ime grada Beliš鎍 potpisala zamjenica gradona鑕lnika Ljerka Vu鑛ovi.

Bili su organizirani posjeti neprofitnim organizacijama koje organiziraju skrb o djeci s poteško鎍ma u razvoju, zatim posjet gospodarskom sajmu lokalnih proizvoda. Na Interkulturalnoj ve鑕ri predstavili su naš grad pjesmom, plesom, videom o gradu i Slavoniji te slavonskim delicijama. Posebno isti鑥  gostoljubivost doma鎖na koji su se potrudili i organizirali obilazak znamenitosti.

Bilo je ovo novo iskustvo za naše u鑕nike i u鑙teljice. Sve pohvale našim u鑕nicima na predstavljanju grada i škole, znanju engleskoga jezika i ponašanju. Radosni smo što smo bili dio ovako velikog projekta, a još radosniji što smo vidjeli koliko se u našoj maloj sredini puno radi. Nastavimo tako! smiley