Grad - to ste vi!
Autor: Dajana Vinkovi, 17. 11. 2017.

"Odustajem od svih tra緀nja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom 緄votu, odustajem od svega što sam još ju鑕r smatrao nu緉im za nekakav dobar po鑕tak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko 鎒 ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad?"

"Tko 鎒 mi ga 鑥vati dok mene ne bude, dok se budem tra緄o po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vru鎖ci, dok moje o鑙 budu rasle pred osobnim porazom? Tko 鎒 鑥vati moj grad, moje prijatelje, tko ce Vukovar iznijeti iz mraka? Nema le餫 ja鑙h od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladena鑛og šaputanja, pridru緄te se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac - netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema?

Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtu緉iji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tra緄ti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, ulo緄te je u budu鎛ost. I nemojte biti sami u budu鎛osti.
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne na餰. Grad - to ste vi."

Siniša Glavaševi, Pri鑑 o gradu

Obilje綼vaju鎖 Dan sje鎍nja na 緍tve i heroje Vukovara u našoj 鎒mo školi odati po鑑st paljenjem svije鎍 i satom sje鎍nja na Vukovar.