« Travanj 2018 »

Povratak na prethodnu stranicu Ispi筰 鑜anak Po筧lji prijatelju
Pri鑑m ti pri鑥 o Beli规u
Autor: Dajana Vinkovi, 17. 11. 2017.

U srijedu, 15.11.2017. godine, 鑜anovi Kluba ljubitelja knjige „Pahuljice“ posjetili su polaznike starije vrti鎘e skupine – VJEVERICE mati鑞og vrti鎍 u Beliš鎢 u vremenu od 9,00 do 10,00 sati. U posjeti je bilo 12 u鑕nika  4.d razreda naše škole s u鑙teljicom Mirjanom Glavaš.

Cilj posjete bio je prigodnom aktivnoš鎢 obilje緄ti zadnji dan u sklopu manifestacije Mjeseca  hrvatske  knjige.

U sklopu ovog susreta 緀ljeli smo:

•  pobuditi interes za upoznavanjem kra鎒g knji緀vnog djela
  • potaknuti djecu na slobodno listanje slikovnice
  • slobodno i spontano izra綼vanje do緄vljaja o pro鑙tanom
  • povezati 鑙tano i likovno izra綼vanje o pro鑙tanome
  • nastaviti dobru suradnju djece i zaposlenika osnovne škole u Beliš鎢 i mati鑞og vrti鎍 na sadr綼jima vrijednim za ukupni dje鑙 rast i razvoj.

U uvodnom dijelu susreta ravnatelj ustanove predstavio je drage goste, njhovu voditeljicu, a zatim polaznike starije vrti鎘e skupine – VJEVERICE i njihove odgojiteljice, Slavica Vuksani i Sara Vujevi.

Zatim je uslijedilo kra鎖 igrokaz  i 鑙tanje na glas knjige / slikovnice pod nazivom „PRI華M TI PRI萓 O BELIŠ芔“.

U središnjem dijelu susreta razgovarali smo o tome zašto je knjiga va緉a pri 鑕mu smo predstavili  kra鎍 djela razli鑙tih knji緀vnih vrsta i o njima poveli razgovor.

U završnom dijelu susreta djeci su podijeljeni listi鎖 za bojanje koji 鎒 poslu緄ti kao tzv. bookmarkeri ili knji緉e oznake (trake) koje su djeca oslikala motivima iz slikovnice o Beliš鎢 鑙ji su autori u鑕nici osnovne škole i kolegica Mirjana Glavaš.

Grupnom fotografijom, u znak sje鎍nja, završili smo ovaj edukativno - kreativni susret u 鑙jem su središtu bili knjiga i 鑙tanje.

Kolegici Mirjani Glavaš i 鑜anovima Kluba ljubitelja knjige „Pahuljica“ Osnovne škole Ivana Kukuljevi鎍 Beliš鎒 zahvaljujemo na dobroj volji, spremnosti na suradnju i kreativnosti tijekom koje smo dogovarali daljnje susrete kroz pedagošku godinu na obostranu korist i zadovoljstvo.

Pripremio: Zdenko Glasovac, prof.

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispi筰 鑜anak Ispi筰 鑜anak | Po筧lji prijatelju Po筧lji prijatelju ]