Natje鑑j "Bo緄鎛a 鑕stitka"
Autor: Dajana Vinkovi, 21. 11. 2017.

OŠ Ivana Kukuljevi鎍, Beliš鎒 organizira natje鑑j za u鑕nike od petog do osmog razreda mati鑞e i podru鑞e škole na temu „Bo緄鎛a 鑕stitka“. Cilj natje鑑ja je promoviranje dje鑚eg likovno – kreativnog stvaralaštva i pronala緀nje dizajnerskog rješenja na temu bo緄鎛e 鑕stitke.

Upute za rad :

Na formatu A4 u鑕nici trebaju osmisliti dizajnersko rješenje na zadanu temu.

Likovni rad treba biti ra餰n u dvodimenzionalnoj tehnici po u鑕nikovom izboru (kola, tempere, bojice, flomasteri, olovka, kreda, ugljen...).  Horizontalno postavljena kompozicija u cijelosti mora biti ispunjena ( pozadina – motiv).

Motivi mogu biti vizualni (Badnja no, obiteljsko dru緀nje, stilizirani bo緄鎛i motivi...) no u鑕nici bi trebali izbjegavati šablonska rješenja prikazivanja bo緄鎛ih motiva (bo緄鎛o drvce s poklonima, snjegovi itd.) i kri鑑ve boje. Gotov rad ne treba presavijati. Na pole餴nu rada napisati svoje ime, prezime te razred.

Na radovima trebaju biti zastupljeni likovni i kompozicijski elementi obra餰ni na nastavi likovne kulture poput : toplo- hlanih boja, komplementarnog kontrasta, slobodnih i geometrijskih likova, simetrije i asimetrije, rekompozicije, tonske gradacije, tonske modelacije, crte, to鑛e, rastera i ritmova.

Natje鑑j traje od 1. do 15. Prosinca 2017.

Radove dostviti u ured pedagoginje ili psihologinje.

Prispjeli radovi biti 鎒 selektirani te izlo緀ni u sklopu bo緄鎛e priredbe 22. prosinca. Najbolja  likovna rješenja biti 鎒 izdvojena te simboli鑞o nagra餰na .