Osnovna škola Ivana Kukuljevića Belišće

Priloženi dokumenti:

"VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 2"

VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 3

GRAD BELIŠĆE

Međunarodni dan obitelji u PŠ Veliškovci
Autor: Tomislav Milić, 1. 6. 2020.

Unatoč nastavi na daljinu, ovako su učenici 2. razreda obilježili Međunarodni dan obitelji koji se obilježava 15. svibnja - dijeleći svoje recepte za sretnu obitelj s učiteljicom Mirjanom Majdenić.

Sve odabrane recepte možete pogledati ovdje.

Mnogi se bave definicijom obitelji, umjesto da se pozabave kako usrećiti svoju – ali i sve druge obitelji.

Naše obitelji nisu mjerilo za druge obitelji niti su manje vrijedne od drugih. Ne mjere se brojem članova niti bilo kojim drugim obilježjem članova obitelji.

Ponekad je obitelj tvoja najbolja prijateljica, više nego netko s kim si u srodstvu.

Ponekad je obitelj kolegica s posla, koja zna da nisi dobro i ne smiruje te jer zna da se ne možeš smiriti.

Obitelj su i naši kućni ljubimci, koji su dio našeg života i ne možemo zamisliti niti jedan događaj bez njih.

Ponekad smo mi jedini član obitelji koji je ostao, ako nismo imali sretan život. To ne znači da ne vrijedimo ili da ne možemo biti sretni poslije.

Mnogi naši članovi obitelji – pri tome mislim i na sve one koje smatramo članovima obitelji, žive i rade daleko od nas i ne možemo ih vidjeti svaki dan.

Mnogi naši članovi obitelji su rastavljeni i više nisu zajedno.

Pronađite mjesto gdje se osjećate voljeno i gdje možete voljeti – i to mjesto je sastojak recepta za sretnu obitelj.

Shvatite da se ljubav i poštovanje moraju zaslužiti, ne podrazumijevaju se.

Volite i sebe i druge.

Slobodno budite različiti – i dozvolite i drugima da budu različiti.

Iva Sopka