Osnovna škola Ivana Kukuljevića Belišće

Priloženi dokumenti:

"VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 2"

VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 3

GRAD BELIŠĆE

Europski dan jezika u PŠ Veliškovci
Autor: Tomislav Milić, 2. 10. 2020.

Ove godine smo “govorili” bojama odjevnih predmeta, uz poziv naših dragih učiteljica engleskog i njemačkog jezika:

Pokaži svoje dvije boje. Zvijezda, sunce, nebo more… koje su boje?”

Svi koji su željeli simbolično obilježiti Europski dan jezika, mogli su se pridružiti jednostavno – odijevanjem nečega u žutoj ili u plavoj boji, u srijedu 30. rujna, ali usput naučiti i neke riječi na drugim jezicima.

Kako je to izgledalo u PŠ Veliškovci, pogledajte ovdje :)

O tomu zašto obilježavamo Europski dan jezika, o zanimljivim činjenicama o jeziku, jezičnim igrama i mnogim drugim korisnim informacijama, možete više pročitati ovdje.

Zbog epidemioloških mjera, učenici su se mogli više informirati o svemu navedenome unutar prostora škole, upravo zahvaljujući učiteljicama engleskog i njemačkog jezika koje su se i ove godine potrudile izraditi mnogo zanimljivih materijala te ih postaviti na sva vidljiva mjesta u školi.

Rječnici stranih jezika su prigodno izloženi u školskoj knjižnici, dok je školska knjižničarka uživala u ruskoj tradicionalnoj glazbi.

Ne zaboravimo ni na šutnju kao način komunikacije, komunikaciju kroz odjevni izričaj, ali niti na sve ostale čimbenike neverbalne komunikacije.

Određena pravila ponašanja, a tako i usmene i pismene komunikacije, ne vrijede jednako u svim zemljama. Razgovarajte o tomu sa svojim učiteljima, nastavnicima i knjižničarima.

Nikako ne zaboravimo na sve one s posebnim potrebama – na slabovidne i slijepe, nagluhe i gluhe, gluhonijeme, ali i na sve one s kognitivnim i mentalnim poteškoćama zbog kojih teško čitaju, pišu, uče i pamte. Tu su i osobe koje nemaju pristup učenju iz bilo kojeg razloga, beskućnici, nepokretne osobe, osobe u bolnicama, zatvorima i sl. Na koji način oni komuniciraju?

Pozdrav iz PŠ Veliškovci!