Osnovna škola Ivana Kukuljevića Belišće

Priloženi dokumenti:

"VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 2"

VRIJEME JE ZA ŠKOLSKI OBROK 3

GRAD BELIŠĆE

« Rujan 2018 »

Putem ove poveznice možete pretraživati katalog školske knjižnice. Možete vidjeti koje knjige knjižnica ima u svom fondu te koliko je primjeraka knjige slobodno za posudbu.

Povijest školske knjižnice

Prva i najstarija knjižnica u Belišću je školska knjižnica. Podataka o postanku i razvoju knjižnice ima vrlo malo tek iz rukopisnih zapisa uzetih iz školske spomenice te iz zapisa sa sjednica Školskog odbora. Razvoj škole usko je vezan uz razvoj mjesta Belišća i procvat industrije. Zgrada škole izgrađena je u lipnju 1890. godine. Sve troškove snosila je tvtka Gutmann, a tvrtka je plaćala i učitelje. Školska imovina uništena je 1945. godine pri povlačenju njemačke vojske te ne postoje detaljniji podaci o knjižnici do te godine. Proces obnove knjižnice započinje obnovom škole. 70-ih i 80-ih godina u knjižnici uglavnom rade nastavnici hrvatskog jezika pod odmorima. Stručni suradnik knjižničar zaposlen je u novije vrijeme. Danas su zaposlene dvije knjižničarke, jedna u matičnoj školi, a jedna u područnoj školi Veliškovci.

Školska knjižničarka

Marija Ajduković,    ajdukovic.marija@gmail.com

profesor hrvatskog jezika i diplomirani knjižničar
Radno vrijeme:40 sati tjedno

Aktivnosti i događanja u školskoj knjižnici:

Nastavni sati u knjižnici, integrirani dani i integrirani sati, projektni dani, izložbe, promocije knjiga, mladi knjižničari...

Knjižnica Osnovne škole Ivana Kukuljevića u svom fondu broji oko 7000 knjiga, dvadesetak naslova časopisa za učenike i nastavnike, tridesetak DVD- a, nekoliko desetaka glazbenih CD- ova i pedesetak video kazeta.

Djelatnost školske knjižnice sastavni je dio odgojno-obrazovnog procesa te je izravno uključena u nastavni proces i učenje. U školskoj knjižnici odvijaju se nastavni sati po Planu i programu u osnovnoj školi u svim razredima. U školskoj knjižnici učenici mogu razvijati svoju maštu i bogatiti rječnik čitajući i sudjelujući u raznim aktivnostima i radionicama.

Svaki učenik škole ujedno je i član školske knjižnice. Usluge školske knjižnice su besplatne. Svi korisnici knjižnice dužni su vratiti knjige u roku dva tjedna, a najviše se mogu posuditi dvije knjige. Knjige se moraju čuvati od oštećenja i voditi računa o njenom stanju. Knjige su u knjižnici u slobodnom pristupu.

Knjige su, radi lakšeg snalaženja, razvrstane u skupine. Knjige namijenjene učenicima razvrstane su prema dobi učenika i označene slovima: M, D, O, N, I. Unutar svake pojedine skupine knjige su na policama poredane po abecedi.

Knjige koje se ne nalaze u slobodnom pristupu se ne posuđuju iz knjižnice i čine referentnu zbirku. U tim knjigama možete pronaći informacije i odgovore na pitanja iz raznih područja.
Knjige namijenjene nastavnicima razvrstane su prema UDK klasifikaciji, a one su razvrstane prema područjima i označene brojevima od 0 do 9.

Učenički fond:

Radno vrijeme:

ponedjeljak, srijeda, petak

utorak, četvrtak

Marija Ajduković, dipl. knjižničar i prof. hrv. jezika i književnosti

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.