Obilje緀n Europski dan jezika
Autor: Dajana Vinkovi, 29. 9. 2015.

U subotu, 26.rujna u našoj je školi sve鑑no obilje緀n Europski dan jezika.

Prvi dio programa koji je osmislila i uz pomo u鑕nika i u鑙telja realizirala Anna Maria Popovi, izveden je na pozornici Centra za kulturu Sigmund Romberg, a nastavak u školskim u鑙onicama.

Kroz igru, pjesmu, ples i gastronomska iznena餰nja dvjestotinjak je u鑕nika predstavilo jezi鑞o bogatstvo Europe, a publika ih je nagradila velikim pljeskom i tako im pru緄la podršku za naredne projekte.

U programu je sudjelovala i slikarica Dragica 萿turilo Petra iz udruge Bel-art koja je svojim likovnim prilogom otvorila i pru緄la jedinstvenu kulisu za nastavak programa, a u u鑕ni鑛i su se programu uklju鑙li polaznici Dje鑚eg vrti鎍 vrti Masla鑑k, Udruga Romkinja Kašmir iz Beliš鎍 te Udruga djece i mladih s poteško鎍ma u razvoju Zvono.

Program su, pored roditelja, u鑙telja i u鑕nika popratili zamjenica gradona鑕lnika Ljerka Vu鑛ovi te veleposlanik Republike Rumunjske u Hrvatskoj Cosmin George Dinescu sa suradnicima.

U ime škole i koordinatorice projekta Anna Marie Popovi zahvaljujemo na podršci, zajedni鑛om trudu i radu svim u鑕nicima, roditeljima, ravnatelju, nastavnicima,odgojiteljima i osoblju vrti鎍, škole i kazališta, 鑜anovima i predstavnicima udruga koje su sudjelovale u programu, predstavnicima Grada, Turisti鑛e zajednice i Centra za kulturu, predstavncima veleposlanstva uklju鑕nima u naš projekt i svima koji su nam pomogli.