« Srpanj 2018 »

Putem ove poveznice mo緀te pretra緄vati katalog školske knji緉ice. Mo緀te vidjeti koje knjige knji緉ica ima u svom fondu te koliko je primjeraka knjige slobodno za posudbu.

Povijest školske knji緉ice

Prva i najstarija knji緉ica u Beliš鎢 je školska knji緉ica. Podataka o postanku i razvoju knji緉ice ima vrlo malo tek iz rukopisnih zapisa uzetih iz školske spomenice te iz zapisa sa sjednica Školskog odbora. Razvoj škole usko je vezan uz razvoj mjesta Beliš鎍 i procvat industrije. Zgrada škole izgra餰na je u lipnju 1890. godine. Sve troškove snosila je tvtka Gutmann, a tvrtka je pla鎍la i u鑙telje. Školska imovina uništena je 1945. godine pri povla鑕nju njema鑛e vojske te ne postoje detaljniji podaci o knji緉ici do te godine. Proces obnove knji緉ice zapo鑙nje obnovom škole. 70-ih i 80-ih godina u knji緉ici uglavnom rade nastavnici hrvatskog jezika pod odmorima. Stru鑞i suradnik knji緉i鑑r zaposlen je u novije vrijeme. Danas su zaposlene dvije knji緉i鑑rke, jedna u mati鑞oj školi, a jedna u podru鑞oj školi Veliškovci.

Školska knji緉i鑑rka

Marija Ajdukovi,    ajdukovic.marija@gmail.com

profesor hrvatskog jezika i diplomirani knji緉i鑑r
Radno vrijeme:40 sati tjedno

Aktivnosti i doga餫nja u školskoj knji緉ici:

Nastavni sati u knji緉ici, integrirani dani i integrirani sati, projektni dani, izlo綽e, promocije knjiga, mladi knji緉i鑑ri...

Knji緉ica Osnovne škole Ivana Kukuljevi鎍 u svom fondu broji oko 7000 knjiga, dvadesetak naslova 鑑sopisa za u鑕nike i nastavnike, tridesetak DVD- a, nekoliko desetaka glazbenih CD- ova i pedesetak video kazeta.

Djelatnost školske knji緉ice sastavni je dio odgojno-obrazovnog procesa te je izravno uklju鑕na u nastavni proces i u鑕nje. U školskoj knji緉ici odvijaju se nastavni sati po Planu i programu u osnovnoj školi u svim razredima. U školskoj knji緉ici u鑕nici mogu razvijati svoju maštu i bogatiti rje鑞ik 鑙taju鎖 i sudjeluju鎖 u raznim aktivnostima i radionicama.

Svaki u鑕nik škole ujedno je i 鑜an školske knji緉ice. Usluge školske knji緉ice su besplatne. Svi korisnici knji緉ice du緉i su vratiti knjige u roku dva tjedna, a najviše se mogu posuditi dvije knjige. Knjige se moraju 鑥vati od ošte鎒nja i voditi ra鑥na o njenom stanju. Knjige su u knji緉ici u slobodnom pristupu.

Knjige su, radi lakšeg snala緀nja, razvrstane u skupine. Knjige namijenjene u鑕nicima razvrstane su prema dobi u鑕nika i ozna鑕ne slovima: M, D, O, N, I. Unutar svake pojedine skupine knjige su na policama poredane po abecedi.

Knjige koje se ne nalaze u slobodnom pristupu se ne posu饀ju iz knji緉ice i 鑙ne referentnu zbirku. U tim knjigama mo緀te prona鎖 informacije i odgovore na pitanja iz raznih podru鑚a.
Knjige namijenjene nastavnicima razvrstane su prema UDK klasifikaciji, a one su razvrstane prema podru鑚ima i ozna鑕ne brojevima od 0 do 9.

U鑕ni鑛i fond:

Radno vrijeme:

ponedjeljak, srijeda, petak

utorak, 鑕tvrtak

Marija Ajdukovi, dipl. knji緉i鑑r i prof. hrv. jezika i knji緀vnosti

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.