Posjet 筴olskoj knji緉ici Dje鑚eg vrti鎍 Masla鑑k
Autor: Dajana Vinkovi, 22. 2. 2017.

22. velja鑕 2017. godine školsku su knji緉icu posjetili polaznici predškolske i mješovite skupine Dje鑚eg vrti鎍 Masla鑑k iz Beliš鎍. Djeca su došla u pratnji svojih odgajateljica i ravnatelja vrti鎍 Zdenka Glasovca. Cilj ovog posjeta je poticanje 鑙tala鑛e kulture od najmla餴h uzrasta, a ujedno i prvo upoznavanje sa školskim okru緅em budu鎖h prvaka. Motiv je Dan pismenosti koji se obilje綼va  21. velja鑕, a osnovna škola i školska knji緉ica  upravo daju temelj toj pismenosti.

Tema je bila Da sam odrastao, a unutar te teme odr綼ne su razne aktivnosti. Djeca su pogledala video Kad odrastem Dje鑚e skupine Perlice. Nakon toga, 鑜anice školske knji緉i鑑rske skupine Ivana Šimi i Matea Tomas 鑙tale su djeci slikovnicu Da sam odrastao Eve Janikowszky. Poslije 鑙tanja, knji緉i鑑rka Marija Ajdukovi porazgovarala je s djecom o  filmu i pri鑙, a djeca su ujedno mogla i prolistati slikovnicu. Na kraju, djeca su se likovno izrazila slobodnom tehnikom na zadanu temu te su crtali sebe kako se vide kad odrastu. Dio radova izlo緀no je u školskom holu, a dio radova u dje鑚em vrti鎢.

Suradnja školske knji緉ice i lokalne zajednice, kao i svih odgojno-obrazovnih ustanova, uvijek je neophodan u razvijanju dje鑚e pismenosti kao i 鑙tala鑛ih navika u najranijem razdoblju djece. Na neki na鑙n tako se odgajaju i naši budu鎖 u鑕nici kao budu鎖 鑙ta鑙 i kreativci.