« Travanj 2018 »

Povratak na prethodnu stranicu Ispi筰 鑜anak Po筧lji prijatelju
Projektni dan u 筴olskoj knji緉ici
Autor: Dajana Vinkovi, 27. 10. 2017.

U鑕nici prvih razreda su krajem ovog mjeseca sudjelovali u projektnom danu povodom prvog posjeta školskoj knji緉ici i Mjeseca hrvatske knjige.

Knji緉i鑑rka Marija Ajdukovi i u鑙teljica engleskog jezika Jelena Novakovi osmislile su zajedni鑛u suradnju kojoj je cilj poticanje 鑙tanja djece od prvog razreda i veselo u鑕nje stranog jezika. U鑕nici su cijeli svoj radni dan usmjerili na jednu temu – bajke.

Pod nazivom 萯tajmo bajku Pepeljuga, u鑙teljica Jelena i knji緉i鑑rka Marija odr綼le su niz aktivnosti s u鑕nicima prvih razreda u školskoj knji緉ici i u u鑙onici. U knji緉ici su mali u鑕nici imali priliku poslušati bajku u izvornom obliku autora Charlesa Perraulta te prokomentirati s knji緉i鑑rkom koji su to dijelovi bajke koji su im se svidjeli i što su to novo nau鑙li o Pepeljugi. Nakon 鑙tanja i razgovora, djeca su pogledala animirani film Walta Disneya Pepeljuga.

Na satu engleskog jezika u鑙teljica im je predstavila Cinderellu i kroz igru zajedno s djecom obradila engleske nazive likova i doga餫ja u bajci. U鑕nici su pjevali, mahali 鑑robnim štapi鎒m, bojali te u鑙li vezati vezice na cipelama i to sve na engleskom jeziku.

Djeca vole bajke, a i uvjerili smo se da i najmla餴 u鑕nici vole ovakve tematske dane i raznolike aktivnosti.

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispi筰 鑜anak Ispi筰 鑜anak | Po筧lji prijatelju Po筧lji prijatelju ]