Jezi鑞o putovanje: EDL 2023 = European Day(s) of Languages 2023 Europski dan(i) jezika 2023.
Autor: Dajana Vinkovi, 20. 12. 2023.

Jeste li razmišljali o tome da se obilje綼vanje Europskog dana jezika dogodi ne samo na jedan dan nego u više dana i to u nizu aktivnosti? Dodatna nastava EJ 6. ACD razreda ove školske godine obilje綼vala je Europske dane jezika u nizu aktivnosti koje su trajale dva mjeseca.

Zapo鑕li smo s upoznavanjem lika djevoj鑙ce Lare koja nas je vodila na jezi鑞om putovanju (''Lara's language journey across Europe'') kroz zanimljivosti jezika u Europi. Vje綽aju鎖 sposobnosti 鑙tanja i slušanja, razvijali smo vještine usmenog izra綼vanja, osnovnog prevo餰nja (kao uvod u Mjesec hrvatske knjige = Croatian Book Month), te pisanog izra綼vanja. Napredovali smo u rješavanju problema (''prepreke na putu'', prevo餰nje nepoznatih rije鑙, spajanje tekstova), osmišljavanju i pisanju dijaloga (''Talking to Lara – dialogues'') te u kona鑞ici istra緄vanju izabranih, omiljenih europskih jezika i mjesta i zajedni鑛om sastavljanju Power point prezentacije.

Jedan od završnih rezultata rada su ''knjige na pano'': ''Lara's language journey across Europe'' (u dva djela) i ''Talking to Lara – dialogues''.

Drugi rezultat rada Dodatne nastave EJ 6.A C D je zajedni鑛i PPT ''Travelling with Lara. Travelling across Europe and languages''. Powerpoint prezentacija pripremljena putem Teams kanala u kojoj je devetoro u鑕nika/u鑕nica odabralo svatko po tri omiljena jezika odnosno dr綼ve od svih 47 dr綼va koje je posjetila Lara na svom jezi鑞om putovanju kroz Europu (u privitku).

A tre鎖 i kona鑞i rezultat to video (Photos legacy) pod nazivom ''EDL 2023 – The making of it. European Day(s) of Languages with Lara'' koji je sastavila nastavnica kao poklon - uspomenu svim sudionicima našega putovanja. (u privitku)

Pozivamo vas na jezi鑞o putovanje!

U鑕nici i u鑕nice Dodatne nastave 6. ACD razreda zajedno sa nastavnicom.

Teacher: mgr Anna Maria Popovi