Malo druga鑙ji radni dan
Autor: Dajana Vinkovi, 3. 4. 2024.

U ponedjeljak, 25. o緐jka 2024. u鑕nici posebnih odjela naše škole su sa svojim razrednicama posjetili udrugu Zvono na Citadeli i sudjelovali u radionicama na temu Odr緄vog razvoja.

Po dolasku na Citadelu,  srda鑞o su nas pozdravili doma鎖ni i njihovi korisnici produ緀nog boravka udruge Zvono. Potom je slijedio dogovor oko samih aktivnosti i raspodjele poslova. U鑕nici su sudjelovali u sadnji cvije鎍, plijevljenju trave, branju špinata, tovarenju zemlje u kolica, 鑙š鎒nju vanjskog prostora što je uklju鑙valo grabljanje suhog liš鎍 i suhe trave, prenošenje cigala s jednog mjesta na drugo te ravnanje krti鑞jaka.

De鑛i su prostor u plastenicima uredili korom drveta kako bi se zaustavio rast korova. Obišli smo plastenike sa rasadom raznog povr鎍 i cvije鎍. Dok je jedna ekipa u鑕nika ure餴vala povišene gredice i pripremala za daljnju sadnju, druga ekipa je pravila rovi鎒 u zemlji i posijala poljsko cvije鎒.

Na kraju radnog dana su nas doma鎖ni po鑑stili s doma鎖m svje緀 pe鑕nim štrudlama sa sirom i sokom. Nakon degustacije slatkih i slanih delicija, u鑕nici su se zaslu緀no igrali  i u緄vali na suncu u prekrasnom ambijentu udruge Zvono.

U鑕nici su bili zadovoljni i u緄vali su u malo druga鑙jem radnom danu, dalje od ud綽enika i školskog zvona, no i dalje u danu ispunjenim novim saznanjima, u緄vanju u prirodi sa dodatkom fizi鑛ih aktivnosti na otvorenom.

Ovim putem se još jednom zahvaljujemo doma鎖nima udruge Zvono i njihovim dobro raspolo緀nim korisnicima na divnom gostoprimstvu. Veselimo se ponovnom dru緀nju i s nestrpljenjem o鑕kujemo ponovni susret u travnju na festivalu Zvono zvoni.

Sanja Kup鑙novac